Firma

 • Czym się zajmujemy

  Naszą specjalnością jest produkcja central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (popularnie zwanych rekuperatorami) jak również płytowych wymienników gruntowych.

  Produkcja obejmuje ponad 50 typów rekuperatorów, co pozwala na dopasowanie ich do różnych systemów wentylacyjnych i różnych warunków pracy. W ofercie posiadamy rekuperatory zaprojektowane specjalnie do małych obiektów – centrale mini, a także przeznaczone do hal, biurowców, sklepów, pubów, basenów. Jako producent central wentylacyjnych szczególną uwagę poświęcamy centralom przeznaczonym do domów jednorodzinnych. Staramy się by były nie tylko niezawodne, łatwe w montażu ale i tanie w eksploatacji.

  • Rekuperatory MISTRAL

   Rekuperatory MISTRAL – nasz sztandarowy produkt jest efektem wielu badań realizowanych przez firmę PRO-VENT. Wynikiem tych działań jest własna, chroniona patentem konstrukcja krzyżowego wymiennika ciepła tzw. rekuperatora typu krzyżowego.

   Nasze rekuperatory można spotkać w wielu domach i obiektach na terenie całego kraju. Wciąż pracujemy nad udoskonalaniem naszego wyrobu, by służył w Państwa domach ku Państwa i naszemu zadowoleniu.

   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów opracowujemy koncepcję kompletnego systemu wentylacyjnego składającego się z wymiennika gruntowego i rekuperatora.

  • Nowe technologie

   Opracowaliśmy układ GEO-SYSTEM, tzn. połączenie centrali wentylacyjnej Mistral z płytowym GWC, którego zastosowanie daje korzyści nie tylko w postaci wentylacji, a także oszczędności energii i znacząca poprawę mikroklimatu pomieszczeń.

   Zajmujemy się także pracami związanymi z wdrażaniem nowych technologii służących ochronie środowiska, poprawie zdrowotnych warunków w jakich przebywają ludzie wewnątrz pomieszczeń, w których żyją i pracują, oraz zapewnieniem obniżenia kosztów eksploatacyjnych związanych z zapewnieniem ludziom tych warunków.

   Obecnie pracujemy nad systemem nazwanym GEO-KLIMAT. Jest to układ centrali z pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym, który zapewnia ogrzewanie powietrzne, wentylację, klimatyzację i najwyższy komfort wewnątrz pomieszczeń, ze wszystkich stosowanych na rynku rozwiązań.

  • Najwyższa jakość

   Od 2004 roku w Pro-Vent obowiązują standardy ISO 9001:2008. Dzięki funkcjonującemu systemowi zarządzania jakością jesteśmy w stanie poprawiać nieustannie poziom produktów i usług dostarczanych naszym klientom.

   Prowadzimy także prace badawcze nad różnymi wymiennikami ciepła o wysokich parametrach funkcjonalnych.

  • Polski produkt

   To co daje nam przewagę nad konkurencją to fakt iż nasze rekuperatory są w całości zaprojektowane i wykonane w naszej firmie (co znacznie obniża koszty), pod względem parametrów technicznych nie mają konkurencji wśród krajowych wyrobów.

  Specjalizacja produkcji

  Nie mamy wszystkiego do wentylacji (u nas nie kupisz kratek wentylacyjnych, anemostatów itp.), bo nie jesteśmy hurtownią. Specjalizujemy się w produkcji rekuperatorów i temu poświęcamy naszą myśl i czas. Chcemy wciąż doskonalić nasze „MISTRALE” i tworzyć nowe produkty tak, by stale poprawiać komfort powietrza wewnątrz pomieszczeń”.

  • Certyfikat Rzetelności Płatniczej

   Firma PRO-VENT w grudniu roku 2008 otrzymała Certyfikat Rzetelności Płatniczej, który poświadcza pozycję firmy nie tylko jako profesjonalnego producenta central wentylacyjnych ale także, jako rzetelnego partnera – płatnika swoich zobowiązań wobec kontrahentów z którymi współpracuje.